BANKA HESAP NO
corumhdf@gmail.com

K.ÖREN ŞUBESİ/ ANKARA

İBAN

TR200004600375888000124978
Sosyal Medya
Üye Girişi
Başkanımız

Adres : Strazburg Cd. 33/6-7 Sıhhiye/Ankara

Tel : 0 312 229 56 54

Faks : 0 312 229 74 85

GSM : 0 533 480 06 19

E-posta : cemalemir@etikhukuk.com

www.cemalemir.com.tr

Kişisel Bilgi Milliyet : TC

Doğum Tarihi : 27.04.1963

Doğum Yeri : Çorum

Medeni Durum : Evli iki çocuk babası

Eğitim 1985–1989 Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Diyarbakır İş 1990 – 2011 Etik Hukuk ve Danışmanlık Bürosu, Ankara

Üye Olduğu Kuruluşlar Cumhuriyet Halk Partisi

Ankara Barosu

Çorum Der (Genel Başkanlık)

Çağdaş Hukukçular Derneği

İnsan Hakları Derneği

Kılavuz Köyü Derneği (Başkanlık)

ÇORSİAD

Yabancı Dil İngilizce (orta düzey)

Rusça (orta düzey)

Lisanslar Avukatlık Ruhsatnamesi

Noterlik Ruhsatnamesi

Bir Yıldız Dalış Eğitmenliği

İlk Yardım ve Stres Yönetme Sertifikası
CMUK Eğitim Sertifikası

Rusça Dil Sertifikası

Yat Kaptanlığı ve Telsiz Operatörlüğü Ehliyeti

YAŞAMIM

Çorum İli, Alaca İlçesi, Kılavuz Köyü’nde doğdum (1963). Ankara’da üniversite öncesini, Diyarbakır’ da Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde üniversite eğitimimi tamamladım. Öğrenciliğimde “Hukuk Fakültesi Öğrenci Derneği”ni kurdum.

Avukatlık mesleğimi, Ankara Barosu’nda, Çağdaş Hukukçular Derneği ve İnsan Hakları Derneği’nde etkin üyeliği gözeterek örgütlü bir meslek bireyi olarak sürdürdüm. Bu çalışmalar sırasında “Ölüm Orucu” eylemlerinde hakların sağlanması için tutuklularla Adalet Bakanlığı arasında uzlaşma sağlamaya çalıştım, “oruç eyleminin” daha fazla can acımadan çözümünde ve denetiminde katkı sağladığıma inanmaktayım.

“Çorum Der”in kuruluşunda, sonrasında 9 şubenin örgütlenip geniş bir kitleyi kucaklamasında, her aşamada emek verdim ve 7 yıl genel başkanlığını üstlendim. (1994 – 2002) Türkiye’nin ilk dernek vakfı olan Çorum Dev Vakfı’nın bu sürede kurulmasına katıldım ve etkin bir sivil toplum kuruluşu olmasında, örnek niteliğinde tasarımları yaşama geçirmekte rol oynadım.

Küresel çağda gönüllü örgütlenmenin evrensel önemine inandım. Halkevlerinin kuruluş günü olan 19 Şubat’ın dünyada “19 Şubat Dünya Gönüllü Kuruluşlar Günü” olarak kabul edilmesi ve bir hafta süre ile kutlanması fikrini uygulamaya geçirdim. Bu kapsamda Türkiye Gönüllü Kuruluşlar Sekretaryasını kurdum ve görevini üstlendim.

Çorum Der tarafından her yıl düzenli olarak anılan Nazım Hikmet adına “HER KÖYE BİR NAZIM HİKMET ÇINARI” tasarımı ile Nazım Hikmet’in, vasiyetine uygun bir Anadolu ve dünya şairi olarak anılmasını sağlamak için çalıştım. Bu amaçla Çorum/Alaca/ Kılavuz Köyü’nde Nazım Hikmet Parkı, Temsili Mezar ve heykeli, Müzesi ve Kültür Alanı’nın olduğu 200 dönüm yerin tahsisini köy muhtarlığına yaptırdım.

Hobiye dönüştürdüğüm, ülkemizin kültürel değerlerine katılımımı, üye olduğum tüm kuruluşlarda geniş katılımlara dönüştürmeye çalıştım. Halkın iktidarlar tarafından sömürülmesinin önüne geçecek somut hukuksal girişimlerde bulundum ve etkin sonuçlar aldım. (Bu beyanımın birkaç örneği: Doğal Gaz’a yapılan zammın geri alınması, Mamak Çöplüğü’nün üzerine kurulu yapılanmanın, mahalle halkının mülkü olmasının ve sağlıklı bir yaşam alanına dönüşmesinin sağlanması, işten atılan EGO şoförlerinin işe dönmesinde, hukuksal kararın edinilmesi, hakları belediyece gaspedilen tam 500 Keçiören sakini mağdurun haklarının iadesi.)

Bu çalışmalar sırasında hem medya oluşturdum, hem de medyadan yararlandım.

Daha detaylı özgeçmiş bilgilerime www.cemalemir.com adresinden ulaşılabilir.
Yorum
1549 #1 grabwurte - Temmuz 19 2017 16:08:14
1567 #2 muniekole - Ağustos 12 2017 01:24:40
Rehabilitacja leczeniem trądziku różowatego nie jest leczona zaś najakuratniej istnieje oceniać pod wobec zmniejszenia dawki zaczerwienienia gęby a modyfikacyj zapalających, umorzenia kwoty, czasu pozostawania a sile wymiotów zaś paralelnych przejawów świądu, płonięcia oraz miłość. Para doniosłego modusy leczenia trądziku różowatego to miejscowe tudzież powiekszanie-piersi.net.pl/ oralnego środki antybiotyczne. Kuracja laserowa pokutowałaby plus zaszufladkowana jak forma leczenia. W czasie kiedy w etapu kilku tygodni wyciągi często stanowią nieefemerycznego pocenie się, zaczerwienienie zazwyczaj zawraca po zabiegu. Długofalowe rehabilitacja, tak bywa odkąd jednego do dwóch lat, przypuszczalnie przemykać aż do ondulacji lustracji stanu obok poniektórych pacjentów. Trwałe terapia jest częstokroć niepotrzebne, jednakże niektóre trafy łagodnieją po jakiemuś okresie tudzież pozostają mocno. Nieciepłe trafy, pozostawione bez leczenia, pogarszają się pospołu z upływem terminu.
1592 #3 shareways - Eylül 16 2017 13:37:23
krem do cery tłustej leki na trądzik bez recepty kosmetologia? niezbędnych życiu zmarszczek Główna leczenie hemoroidów trądzik różowaty domowe sposoby
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.